Co to jest różnicówka?

Jak wiadomo, na najważniejsze jest bezpieczeństwo i ochrona przed wypadkami, dlatego kiedy mamy do czynienia z prądem najważniejsze są odpowiednie zabezpieczenia, zalicza się do nich różnicówka, zwana również wyłącznikiem różnicowoprądowym, dzięki któremu ochronimy się przed porażeniem prądem, kiedy to wyłącznik samoczynnie wyłączy się w chwili zagrożenia.

Różnicówka daje o wiele więcej korzyści, dzięki niech chronione są przed uszkodzeniem także wszystkie urządzenia podłączone do prądu. W chwili kiedy różnicówka zaczyna działać i wyłącza prąd przed możliwym porażeniem, wyłącza także wszystkie urządzenia stale podłączone do prądu, chroniąc je przed trwałym uszkodzeniem. To wszystko działa pozytywnie na układ elektryczny, dom w którym decydujemy się na wyłącznik różnicowoprądowy jest odpowiednio zabezpieczony przed pożarem, wywołanym przez jakiekolwiek spięcie elektryczne. Każda instalacja elektryczna powinna posiadać wyłącznik różnicowoprądowy, aby zabezpieczyć dany budynek przed zagrożeniem pożarowym.

Bogatą ofertę artykułów elektrycznych znajdziecie w ofercie sklepu elektryczny.pl. Oferują markowe produkty w atrakcyjnych cenach.