Karbowana rura instalacyjna

Z pewnością nie każdy wie, że karbowana rura instalacyjna, jaka jest zakopywana w ziemi bądź chowana pod tynkiem w mieszkaniu, fachowo nazywa się peszel. Dość nietypowa nazwa dla rury wykonanej z tworzywa sztucznego, mało który klient wchodząc do sklepu elektrycznego prosi o peszel. Częściej zwyczajnie klienci proszę o rury do kabli, a sprzedawca doskonale wie jaki produkt ma sprzedać.

Rodaje rur

Rury osłonowe, dzięki którym właściwie chowane są kable, możemy podzielić na rury ziemne, rury podtynkowe, a różnią się one szczególnie szerokością i długością. W zależności od tego skąd ciągniemy instalacje mogą nam być potrzebne rury krótsze bądź dłuższe. Także w przypadku ilości chowanych kabli, peszel może być szerszy bądź węższy. Nie wszystkie rury karbowane nadają się do schowania w ziemi, niektóre trzeba schować pod warstwą tynku bądź inną listwą ochronną. Dobrej jakości peszle mają podwójny płaszcz ochronny, zwój drutu ochronnego oraz linkę do wciągania okablowania. Karby na rurze pozwalają na zginanie rury w dowolny sposób i układanie jej w łuk.

Bogata oferta artykułów elektrycznych

Sklep elektryczny.pl zaprasza wszystkich, którzy chcą zamówić artykuły elektryczne znanych i cenionych producentów. Oferujemy szybką dostawę oraz korzystne ceny.