Jak funkcjonuje licznik elektryczny?

Choć liczniki elektryczne można podzielić na przynajmniej kilka grup, dziś w sprzedaży dominują przede wszystkim modele elektroniczne.

Liczniki prądu tego typu charakteryzuje wysoki stopień niezawodności, licznik elektryczny tego rodzaju jest przy tym łatwy w odczycie. Także koszt jego zakupu nie jest już na tyle duży, aby stawał się powodem, dla którego można byłoby rezygnować z zakupu. Podobnie, jak zestaw śrubokrętów, czeka na klientów w każdym lepszym sklepie elektrycznym. Do jego montażu warto zaangażować specjalistów, choć nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby podjąć tę próbę samodzielną.

Liczniki elektroniczne przeznaczone do pomiaru prądu nie określają jego zużycia przy wykorzystaniu ruchomych elementów mechanicznych. Bazują na elementach elektronicznych, w tym przede wszystkim na cewkach Rogowskiego. Wartości zmierzone przez nie są zresztą przetwarzane dalej. W tym celu wykorzystywany jest obwód elektryczny. Dopiero w dalszej kolejności wspomniane wartości pojawiają się na wyświetlaczu licznika.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznajs ię ze szczegółową ofertą naszego sklepu na elektryczny.pl.