Różnicówki i ich przeznaczenie

Jeśli prąd wypływający z obwodu ma wartość inną niż ta, która charakteryzuje prąd wpływający do niego, kontakt z nim może skończyć się dla nas tragicznie, grozi nam bowiem nawet porażenie. Na szczęście, sytuacjom takim można zapobiegać.

Z pomocą przychodzi nam wyłącznik różnicowoprądowy znany też jako różnicówka charakteryzujący się tym, że samoczynnie jest w stanie wyłączyć zasilanie, jeśli wartości prądu nie będą tożsame. Rozwiązanie to zostało zresztą stworzone nie tylko po to, aby chronić ludzi. Decydując się na jego instalację mamy również pewność, że nieprzewidziane zdarzenie spowoduje mniejsze starty w urządzeniach. O tym, że problem jest poważny i nie powinno się go lekceważyć może świadczyć choćby to, że taki incydent jest w stanie doprowadzić nawet do pożaru.

Oczywiście, różnicówki nie zawsze są tak samo skuteczne. O ich właściwościach decyduje przede wszystkim jakość kolejnych z nich. Przed zakupem warto więc poddać weryfikacji zarówno ich producenta, jak i miejsce, w którym są sprzedawane.

Jeśli planujesz zakup artykułów elektrycznych zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu – elektryczny.pl. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz produkty znanych producentów.