Automat schodowy – sposób na oszczędność

Automat schodowy to proste urządzenie, które pozwala na zapewnienie oświetlenia takich miejsc, jak korytarze, klatki schodowe, a także inne obiekty przez ściśle określony czas. Jeśli czas ten minie, automat w sposób samoczynny wyłączy oświetlenie.

Automat schodowy to rozwiązanie, które w sposób istotny zwiększa poziom bezpieczeństwa. Poleca się go również wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić na zużyciu prądu.

Dobry automat schodowy wyposażony jest w funkcję przeciwblokady, co sprawia, że nie jest możliwe ciągłe świecenie wówczas, gdy wyłącznik schodowy zostanie zablokowany. Nawet wówczas, gdy wyłącznik zostanie zablokowany, po odmierzeniu ustawionego czasu oświetlenie zostanie wyłączone. Co ważne, ponowne zapalenie światła będzie jednak możliwe dopiero wówczas, gdy blokada zostanie zdjęta.

Stosowane obecnie automaty schodowe to urządzenia wysokiej jakości. Wykonane są tak, aby idealnie spełniały swoją rolę. Jednocześnie są naprawdę trwałe. Decydując się na nie, można być pewnym, że posłużą naprawdę długo.